Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrabiał emblematy klubów sportowych

Data publikacji 19.04.2007

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą komendy wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali 44-latka, który na produkowaną przez siebie odzież i szaliki kibica nanosił podrobione emblematy, m.in. Niemieckiego Związku Piłki Nożnej, oraz nazwiska i numery zawodników. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Mężczyzna prowadził firmę handlową w łódzkiej dzielnicy Polesie. Policjanci ustalili, że od czerwca 2006 r. 44-latek produkował koszulki i spodenki sportowe, i umieszczał na nich podrobione znaki towarowe, m. in. emblematy Niemieckiego Związku Piłki Nożnej, lig i klubów piłkarskich oraz nazwiska i numery zawodników. Tak przygotowaną odzież mężczyzna sprzedawał hurtowo po 10 zł za sztukę i prawdopodobnie eksportował do Czech i na Ukrainę.

Podczas przeszukania siedziby firmy ujawniono linię technologiczną do termicznego nanoszenia sitodruku, komputer z oprogramowaniem do wyrobu emblematów europejskich klubów sportowych, sita do produkcji, folie z nadrukami, papierowe matryce oraz gotowe emblematy. Zabezpieczono także blisko 3.200 sztuk koszulek, spodenek i szalików kibica z podrobionymi znakami towarowymi, które najprawdopodobniej miały zostać wyeksportowane do Czech. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono maszyny i urządzenia do produkcji oraz samochód dostawczy o łącznej wartości ponad 65 tys. zł.

44-letniemu mieszkańcowi powiatu zgierskiego grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony