Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólna akcja Policji i Służby Celnej

Data publikacji 28.04.2011

Dzisiaj podczas wspólnych działań policjanci wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej ujawnili i zabezpieczyli 16 tys. sztuk papierosów różnych marek oraz 20 litrów alkoholu bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. W związku z tą sprawą zatrzymano 50-letniego cudzoziemca.

Dzisiaj siedleccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej z Siedlec, podczas działań wymierzonych w osoby zajmujące się handlem alkoholem i papierosami bez polskich znaków skarbowych akcyzy, w miejscowości Kotuń zatrzymali do kontroli drogowej samochód renault, którym podróżował 50-letni cudzoziemiec. W trakcie kontroli pojazdu w jego wnętrzu ujawniono 16 tys. sztuk papierosów oraz 20 litrów alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Podróżujący pojazdem mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, kontrabanda miała trafić do nielegalnego obrotu na terenie Polski. W najbliższym czasie zatrzymany odpowie za przestępstwo skarbowe - grozi mu za to m.in. wysoka grzywna. Straty skarbu państwa powstałe w wyniku tego nielegalnego procederu oszacowano na kwotę ponad 12 tys. złotych.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony