Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczyli na poznańskim stadionie

Data publikacji 28.04.2011

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu wraz z policjantami z nieetatowych pododdziałów ćwiczyli strategię działania na stadionie miejskim. Działania mają na celu doskonalenie reagowania oddziałów zwartych podczas imprez masowych odbywających się na terenie obiektu. Szkolenia związane są ze zbliżającym się EURO 2012.

Ponad 300 policjantów uczestniczyło dzisiaj w kolejnych ćwiczeniach odbywających się na terenie Stadionu Miejskiego w Poznaniu. Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, przy wsparciu swych kolegów z poznańskiej jednostki, doskonalili formy interwencji wokół stadionu, a także w poszczególnych sektorach obiektu. W ćwiczeniach wykorzystano m.in. przewodników z psami służbowymi, wóz bojowy z działkami wodnymi oraz policjantów z bronią gładkolufową. Doskonalono reakcję Policji w przypadku wystąpienia zakłócenia porządku w okolicach obiektu, a także przemieszczanie się i interwencje w poszczególnych częściach areny sportowej. Oceniana była zarówno dynamika działania, sposób kierowania akcją, a także prawidłowość tworzenia szyków bojowych w warunkach stadionowych.

Ćwiczenia, które prowadzone są od dłuższego czasu, mają istotne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie imprez masowych. Profesjonalizm i skuteczność stanowi podstawę działania oddziałów zwartych Policji w sytuacjach kryzysowych. Konsekwencja w działaniu, przy jednoczesnym zachowaniu tzw "zimnej krwi" przez funkcjonariuszy, jest zasadniczym elementem pozwalającym na utrzymanie lub przywrócenie porządku publicznego.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony