Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Andy Seery ponownie w Słubicach

Data publikacji 28.04.2011

Wczoraj most graniczny w Słubicach przekroczył angielski emerytowany policjant Andy Seery. Londyńczyk wspiera organizację „Help for Heros”, która została stworzona z myślą o policjantach, żołnierzach i sportowcach, którzy doznali poważnego uszczerbku na zdrowiu podczas misji pokojowych.

Andy pojawił się w Słubicach już po raz drugi. W ubiegłym roku wyruszył z centrum Londynu na trasę liczącą 1248 km, aby po trzydziestu dniach dotrzeć na rynek w Środzie Wielkopolskiej. Policjant pokonał wówczas 30 maratonów w 30 dni. W tym roku londyńczyk pokonuje trasę 1500 km w specjalnej łódce lądowej, którą sam skonstruował. Z Londynu wyruszył 1 kwietnia i swą podróż zakończy 2 maja w Środzie Wielkopolskiej. Andy wspiera w ten sposób organizację „Help for Heros”, która została stworzona z myślą o policjantach, żołnierzach i sportowcach, którzy doznali poważnego uszczerbku na zdrowiu podczas misji pokojowych.

W powitaniu maratończyka brali udział między innymi Burmistrz Środy Wielkopolskiej, Dyrektor Aresztu Śledczego w Środzie Wielkopolskiej, Komendant Straży Miejskiej w Środzie Wielkopolskiej, Naczelnik Wydziału Prewencji KPP Słubice oraz przedstawiciele władz samorządowych Słubic.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony