Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłował pozbawić życia 7-miesięczne dziecko

Data publikacji 29.04.2011

Policjanci z Otwocka zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który najprawdopodobniej usiłował pozbawić życia 7-miesięczne dziecko swojej konkubiny. Dziecko w ciężkim stanie przebywa w jednym z warszawskich szpitali. Mężczyznę tymczasowo aresztowano.

W świąteczną niedzielę w jednym z otwockich mieszkań rozegrały się dramatyczne wydarzenia, najprawdopodobniej konkubent 28-letniej kobiety, usiłował pozbawić życia jej 7-miesięczne dziecko. Jak ustalili policjanci, mężczyzna potrząsając dziecko i uderzając je ręką w głowę, spowodował złamania kości potylicznej.

W tym czasie matka dziecka przebywała w łazience, gdy z niej wyszła zastała konkubenta w trakcie podjętej przez niego próby reanimacji dziecka. Wówczas kobieta wezwała pomoc lekarską. 23-latek twierdził, że dziecko reanimował, gdyż przestało oddychać.

Funkcjonariusze policji zatrzymali 23-letniego mężczyznę, a sprawa natychmiast została przekazana Prokuraturze Rejonowej w Otwocku. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Zatrzymanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa, czyn ten zagrożony jest karą 25 lat pozbawienia wolności lub karą dożywotniego pozbawienia wolności.

W chwili obecnej dziecko w ciężkim stanie przebywa w szpitalu.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony