Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili bezdomnego i spalili jego ciało

Data publikacji 19.04.2007

Opolscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy pobili ze skutkiem śmiertelnym, a następnie spalili 51-letniego bezdomnego. Dziś zatrzymani staną przed sądem, który zdecyduje o ich dalszym losie.

W nocy z 15 na 16 kwietnia dyżurny straży pożarnej w Opolu otrzymał zgłoszenie o palącym się pustostanie w miejscowości Kup (pow. opolski). Strażacy gaszący pożar w budynku znaleźli doszczętnie spalone zwłoki ludzkie. Ustalono, że ofiarą pożaru może być 50-letni mężczyzna zamieszkujący ten budynek, a jako wstępną przyczynę pożaru przyjęto wtedy zaprószenie ognia.

Następnego dnia policjanci zatrzymali 20-letniego Adriana D., 25-letniego Michał S. i 27-letniego Damiana M. oraz ustalili prawdopodobny przebieg zdarzeń. Trzej mężczyźni pili alkohol w miejscowym barze. Gdy skończyły się im pieniądze, dokonali rozboju na 68-letnim przechodniu - ukradli mu 34 zł, czekoladę i dwa piwa. Kupili alkohol i postanowili go spożyć w pustostanie na terenie miejscowości Kup. Tam spotkali 51-letniego mężczyznę zamieszkującego opuszczony budynek. Zażądali od niego pieniędzy, które był im rzekomo winien. Ponieważ ich nie otrzymali, pobili 50-latka, a gdy zauważyli, że ich ofiara nie daje oznak życia, postanowili pozbyć się ciała paląc je w wywołanym pożarze.

Trzem mężczyznom postawiono zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. 20-latek usłyszał dodatkowo zarzut rozboju - grozi mu do 10 lat więzienia, a 27-latkowi postawiono również zarzut zbezczeszczenia zwłok, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony