Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł samochód – wpadł po pościgu

Data publikacji 29.04.2011

Za kradzież samochodu odpowie przed sądem mężczyzna zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów. Sprawca wpadł po tym, jak poszukujący auta funkcjonariusze namierzyli go na jednej z ulic w centrum miasta. Mężczyzna został zatrzymany po pościgu. Teraz zatrzymanemu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

28 kwietnia 2011 roku policjanci wydziału kryminalnego z jeleniogórskiej komendy miejskiej zatrzymali po pościgu podejrzanego o kradzież samochodu. Zatrzymany to 42-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali skradzione auto.

Do kradzieży doszło w nocy z 26 na 27 kwietnia na jednej z ulic osiedla Zabobrze. Łupem złodzieja padł samochód marki Toyota Verso. Wartość auta jego właścicielka oszacowała na kwotę około 23 tys. złotych. Pokrzywdzona, kiedy zorientowała się, że auto zniknęło, powiadomiła o tym policję.

Funkcjonariusze zespołu ds. zwalczania przestępczości samochodowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze rozpoczęli poszukiwanie samochodu oraz sprawcy kradzieży. Prowadząc działania, zauważyli samochód na jednej z ulic w centrum miasta.

Kierowca, gdy zorientował się, że został namierzony przez policjantów, zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Mężczyzna w pewnym momencie porzuciła auto i kontynuował ucieczkę pieszo. Po chwili był już w rękach policjantów. Teraz za kradzież odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław / kl)

Powrót na górę strony