Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypłacali pieniądze fałszywymi kartami

Data publikacji 19.04.2007

Gdańscy policjanci zatrzymali dwoje oszustów, którzy przy użyciu sfałszowanych kart wypłacali pieniądze z bankomatów. 27-letnia mieszkanka Gdańska i o rok młodszy obywatel Rumunii wpadli przy bankomacie na dworcu PKP Gdańsk Główny. Grozi im do 10 lat więzienia.

Wczoraj policjanci z sekcji dw. z przestępczością gospodarczą zatrzymali dwoje oszustów, którzy przy użyciu sfałszowanych kart bankomatowych wypłacali pieniądze z gdańskich bankomatów. Policjanci ustalili, że 27-letnia Katarzyna M. i 26-letni Vasil F., od kilku lat mieszkający w Anglii, przyjechali do Gdańska tydzień temu. Para oszustów od 12 kwietnia posługując się podrobionymi kartami bankomatowymi, z naniesionymi na pasku magnetycznym danymi oryginalnych kart płatniczych wystawionych przez londyńskie banki, jedenaście razy skorzystała z gdańskich bankomatów. W jednym przypadku wypłacili kwotę 1600 zł, w pozostałych przypadkach bankomat zatrzymał fałszywe karty.

Podczas przeszukania w mieszkaniu Katarzyny M. funkcjonariusze znaleźli 30 kart bankomatowych z paskiem magnetycznym oraz kilka wydruków potwierdzeń transakcji bankomatowych. Zabezpieczono też pirackie płyty DVD i laptop, które będą przekazane do badań kryminalistycznych.

Za posługiwanie się podrobionymi kartami płatniczymi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, za oszustwo kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policja wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanych.

Powrót na górę strony