Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa podrabiająca karty kredytowe rozbita przez CBŚ

Data publikacji 29.04.2011

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP zatrzymali 11 członków zorganizowanej grupy przestępczej specjalizującej się w podrabianiu kart kredytowych i bankomatowych. Szajka działała w stolicy i na terenie Stanów Zjednoczonych, a także miała na swoim koncie między innymi handel narkotykami, wymuszenia i pranie pieniędzy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP prowadzili dochodzenie w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się podrabianiem kart bankomatowych i kredytowych. Jak ustalili funkcjonariusze, to nie było jedyne źródło dochodu grupy. Miała ona na swoim koncie również rozboje, wymuszenia rozbójnicze, handel narkotykami, oszustwa bankowe oraz pranie pieniędzy. Szajka wywodziła się z Warszawy i okolic, a jej działalność nie ograniczała się jedynie do stolicy. Z danych zgromadzonych przez CBŚ wynikało, że grupa dokonywała przestępstw także na terenie Stanów Zjednoczonych. Policjanci ustalili członków i przygotowali się do uderzenia w grupę.

W środę kilkudziesięciu policjantów weszło do kilkunastu domów i mieszkań osób, które tworzyły szajkę. W sumie zatrzymali 11 osób – mieszkańców Warszawy, Żyrardowa oraz powiatu legionowskiego. Po dokładnych przeszukaniach lokali zatrzymanych, funkcjonariusze zabezpieczyli karty bankomatowe i kredytowe, dokumenty bankowe, narkotyki – marihuanę i tabletki ekstazy oraz sprzęt elektroniczny, który został kupiony przy pomocy podrobionych kart. Wszyscy zatrzymani natychmiast zostali przewiezieni do policyjnych jednostek.

Prokuratura Apelacyjna w Warszawie, która nadzorowała całe śledztwo, postawiła 5 osobom zarzut z art. 310 par. 1 i 2 KK (fałszowanie środków płatniczych i puszczanie ich w obieg) oraz skierowała wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i 5 zatrzymanych zostało aresztowanych na okres 3 miesięcy. Pozostałych 6 osób usłyszało zarzuty z art. 310 par. 1 i 2 KK oraz art. 291 par. 1 KK (paserstwo) oraz zastosowano w ich przypadku dozory policyjne oraz poręczenie majątkowe.

kj
 

Powrót na górę strony