Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał na popularnych aukcjach internetowych

Data publikacji 29.04.2011

Węgorzewscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zakończyli śledztwo prowadzone przeciwko 21-letniemu mieszkańcowi gminy Węgorzewo. Mężczyzna za pośrednictwem serwisu aukcyjnego miał oszukać kilkanaście osób. Dawid B. oferował do sprzedaży głównie telefony komórkowe oraz sprzęt elektroniczny, lecz zakupionego przez użytkowników towaru nie wysyłał. 21-latkowi przedstawiono 13 zarzutów. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj węgorzewscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zakończyli śledztwo prowadzone przeciwko 21-letniemu mieszkańcowi gminy Węgorzewo. Z materiałów śledztwa wynika, że Dawid B. swój nielegalny proceder prowadził od czerwca 2010 roku. Za pośrednictwem internetowego serwisu aukcyjnego młody mieszkaniec gminy Węgorzewo oferował do sprzedaży głównie telefony komórkowe oraz sprzęt elektroniczny, za które po wygranej aukcji pobierał opłaty, ale zamówionego towaru nie wysyłał. Ofiarą oszusta padło 13 osób.

21-letniemu Dawidowi B. przedstawiono 13 zarzutów popełnienia oszustw. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony