Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny cios w producentów nielegalnego alkoholu

Data publikacji 19.04.2007

Policjanci z CBŚ znaleźli kolejne miejsce, gdzie oczyszczano spirytus techniczny, który trafiał następnie do małych sklepów i domów weselnych jako wódka renomowanej marki.

Spirytus był kupowany od legalnie działających firm produkujących rozcieńczalniki spirytusowe i podpałkę do grila i następnie - po poddaniu ich chemicznemu procesowi oczyszczania rozcieńczany, rozlewany i wprowadzany do obrotu jako renomowany produkt. 

Likwidacja dwóch rozlewni miała miejsce w środę 19 kwietnia. W działaniach uczestniczyli policjanci z radomskiego CBŚ i funkcjonariusze Policji z województwa małopolskiego i śląskiego. Zatrzymano łącznie 6 osób, przeprowadzono 9 przeszukań, odnaleziono i zabezpieczono ponad 11 tys. litrów spirytusu (wartości ponad 300 tys. zł), ponad 6 tys. sfałszowanych akcyz, ponad 9 tys. etykiet na wódkę i ponad 18 tys. szt. zakrętek do butelek z wódką, hologramy, kody kreskowe. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono również mienie wartości blisko 200 tys. zł (w tym gotówkę i 3 samochody osobowe).

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i zabudowań gospodarczych w województwie małopolskim znaleziono ukryte pomieszczenie z zamurowanym wejściem, gdzie sprawcy przechowywali 9 tys. litrów spirytusu. 

Była to kolejna realizacja w ramach większej sprawy, obejmującej likwidację nielegalnych rozlewni w działających na terenie województw mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego. Przedmiotem działalności przestępczej rozbitej grupy była produkcja na szeroką skalę rożnego rodzaju wódek, przemyt papierosów, fałszowanie znaków akcyzy i etykiet. Dotychczas zatrzymano 30 osób, z których 13 jest aresztowanych, odzyskano ponad 22 tys. litrów spirytusu o wartości ponad 700 tys. złotych i blisko 100 tys. sztuk papierosów pochodzących z przemytu.

Powrót na górę strony