Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania samochodowych złodziei

Data publikacji 20.04.2007

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże pojazdów z terenu Łodzi i okolicznych powiatów.

Policjanci wiedząc, że dwaj znani policji przestępcy – recydywiści będą próbowali ukraść samochód z terenu Rawy Mazowieckiej zorganizowali zasadzkę. W pewnym momencie policjanci usłyszeli komunikat o kradzieży osobowego Mercedesa na niemieckich numerach rejestracyjnych z terenu Rawy Mazowieckiej. Świadek zdarzenia widział dwóch mężczyzn wsiadających do kradzionego auta. W kilka chwil po podaniu policyjnego komunikatu – około godziny 22:50 w Ujeździe policjanci zauważyli osobowego VW Polo – należący do znanego przestępcy z branży samochodowej, który "pilotował" skradzionego Mercedesa. Funkcjonariusze zatrzymali VW Polo w Kolonia Rokiciny – w aucie siedział 40-letni łodzianin. W tym samym czasie podjęto próbę zatrzymania kradzionego Mercedesa, którym poruszali się złodzieje. Przestępcy nie reagowali na sygnały policji i uciekali z piskiem opon na odcinku 8 kilometrów.

W pewnym momencie kierowca Mercedesa stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w pole. Złodzieje kontynuowali ucieczkę pieszo i zbiegli policji. Poszukiwania złodziei policjanci podjęli następnego dnia wspólnie z Samodzielnym Pododdziałem Antyterrorystycznym Policji i funkcjonariuszami z Rawy Mazowieckiej. W dzielnicy Łodzi – Górna w mieszkaniu konkubiny w ręce "samochodówki" wpadł jeden ze złodziei uciekających mercedesem – mężczyzna w wieku 27 lat. W trakcie przeszukania pojazdów i miejsc zamieszkania złodziei policjanci zabezpieczyli 8 "łamaków" i 6.700 złotych. W mieszkaniu przestępcy zabezpieczono broń ostrą typu Makarow z zatartymi numerami, dwa magazynki i 15 sztuk ostrej amunicji kaliber 9 mm, 4 naboje gazowe, sprzęt służący do porcjowania narkotyków oraz kilkanaście butelek alkoholu bez polskich znaków akcyzy.

W mieszkaniu, w którym przebywał 27-latek zabezpieczono 6 "łamaków", dokumenty z samochodu osobowego Honda Civic skradzionego z terenu Łodzi, niewielkie ilości marihuany oraz kradziony telefon komórkowy. Ponadto policjanci ustalili, że obaj zatrzymani – 40 i 27–latek są także sprawcami kradzieży samochodu Honda Civic w Rawie Mazowieckiej, który „samochodówka” odzyskała na łódzkim Widzewie. Obaj zatrzymani łodzianie usłyszeli po 4 zarzuty popełnienia przestępstw – 40-latek odpowie karnie za kradzież 2 samochodów, nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz posiadanie „trefnego alkoholu”, natomiast jego młodszy kolega podejrzany jest o kradzieże 3 samochodów i "paserkę". 

Policjanci wystąpią do Sądu z wnioskami o tymczasowe aresztowanie obu sprawców. 

Powrót na górę strony