Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa syna

Data publikacji 04.05.2011

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 52-letni Tomasz M. Mężczyzna podczas awantury domowej zadał kilka ciosów nożem swojemu 27-letniemu synowi. Chłopak z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Wczoraj sąd rejonowy w Wołominie zastosował wobec 52-latka tymczasowy areszt. Grozi mu nawet dożywocie.

Wszystko wydarzyło się 1 maja przed południem. Policjanci zostali powiadomieni, że w jednym z mieszkań doszło do awantury. Jedna osoba z ciężkimi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Na miejscu funkcjonariusze zastali 52-letniego właściciela lokalu. Badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna twierdził, że zranił swojego syna nożem kuchennym.

Policjanci ustalili, że najprawdopodobniej pomiędzy ojcem a synem doszło do kłótni i szarpaniny. Podczas przesłuchania starszy mężczyzna oświadczył, że syn od dłuższego już czasu wszczynał awantury. Podczas ostatniej rzucił się na niego, bijąc go rękoma po całym ciele. Wiedząc, że syn ma nad nim przewagę, chwycił nóż kuchenny, którym chciał go postraszyć. To jednak skończyło się kilkoma ciosami zadanymi 27-latkowi w okolicę klatki piersiowej.

Wczoraj 52-letni Tomasz M usłyszał w prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd przychylił się też do wniosku prokuratora i policjantów o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na okres 3 miesięcy. Tomaszowi M. może grozić kara nawet dożywotniego pobawienia wolności.

(KSP/js)
 

Film Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa syna

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa syna (format flv - rozmiar 2.52 MB)

Powrót na górę strony