Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uczniowie odpowiedzą za znieważanie nauczyciela

Data publikacji 20.04.2007

Policjanci z Kietrza interweniowali w sprawie dwóch 14-letnich chłopców, którzy w trakcie lekcji znieważali nauczyciela. Nieletni już wcześniej sprawiali problemy wychowawcze. Wczoraj zostali oni przewiezieni do Policyjnej Izby Dziecka w Opolu. Sędzia Sądu Rodzinnego zdecyduje dziś o ich dalszym losie.

Wczoraj około godziny 11:00 policjanci z Kietrza powiadomieni zostali o zdarzeniu z udziałem nieletnich. Jak poinformowała szkolna pedagog, dwóch uczniów Gimnazjum w Branicach dopuściło się kolejnego już wybryku na terenie szkoły. 

Po przybyciu do szkoły policjanci ustalili, że dwaj 14-letni chłopcy podczas lekcji angielskiego naruszyli nietykalność cielesną nauczyciela. Prawdopodobnie rzucali w niego ołówkami i długopisami, zabierali mu krzesło i kładli na nim szpilki.  Ponadto chłopcy uderzali nauczyciela po plecach, a następnie wysypali mu na głowę pył z kredy. Wszystko to odbyło się przy aplauzie kolegów z klasy.

Po rozmowie z anglistą funkcjonariusze ustalili również, że wcześniej na lekcjach miały miejsce podobne przypadki. Nauczyciel nie zgłaszał tego faktu Policji, gdyż jak twierdził myślał, że to tylko chwilowy wybryk. 

19 kwietnia tego roku sędzia Sądu Rodzinnego zdecydował o zatrzymaniu 14-latków w Policyjnej Izbie Dziecka w Opolu. Wcześniejsze aspołeczne zachowania nieletnich są już przedmiotem postępowania prowadzonego przez Sąd Rodzinny, który dzisiaj zdecyduje o ich dalszym losie.

Powrót na górę strony