Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie służb antynarkotykowych

Data publikacji 21.04.2007

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie eksperci z Europolu szkolili 30 przedstawicieli rosyjskich służb antynarkotykowych w zwalczaniu nielegalnych laboratoriów narkotyków syntetycznych. Szkolenie to trwało tydzień i było pierwszym takim szkoleniem w historii współpracy ekspertów unijnych z rosyjskimi służbami.

Pod koniec ubiegłego roku odbyło się w Warszawie spotkanie ekspertów ds. narkotyków i uzależnień Unii Europejskiej i Federacji Rosji. Jego efektem było pierwsze, dwutygodniowe szkolenie dla przedstawicieli rosyjskich służb antynarkotykowych nt. zwalczania nielegalnych laboratoriów narkotyków syntetycznych. Szkolenie odbyło się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, a prowadzili je eksperci z Europolu, którzy oprócz ogromnej wiedzy praktycznej przywieźli do Centrum przewoźne laboratoria i sprzęt, jakim posługują się przestępcy. 

Trzydziestu rosyjskich specjalistów, a także polscy przedstawiciele Centralnego Biura Śledczego, Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego i Komendy Głównej Policji  zapoznali się z aktualnymi problemami związanymi z ekspansją przestępczości narkotykowej w Europie. Podczas zajęć odbyły się nie tylko wykłady i pokazy multimedialne, ale przede wszystkim nowe praktyczne doświadczenia pod okiem unijnych ekspertów, które niewątpliwie przyczynią się do wspólnego zwalczania problemu w oparciu o współpracę naszych służb.

Powrót na górę strony