Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o napady wpadli w ręce białostockich policjantów

Data publikacji 04.05.2011

Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o serię napadów na placówki zajmujące się przyjmowaniem zakładów bukmacherskich i losowych gier liczbowych w Białymstoku. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące.

Białostoccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie serii napadów na placówki zajmujące się przyjmowaniem zakładów bukmacherskich i losowych gier liczbowych. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę późnym wieczorem na terenie miasta. Obydwaj sprawcy zostali zatrzymani w pościgu podjętym bezpośrednio po napadzie na jeden z punktów przyjmowania zakładów bukmacherskich na białostockim osiedlu Słoneczny Stok.

Jak wynika z dotychczasowych policyjnych ustaleń,  gdy jeden ze sprawców stał na tzw. czatach drugi z nich, korzystając z faktu, że tuż przed zamknięciem punktu wewnątrz nie było klientów, wtargnął do środka. Tam grożąc pracownicy nożem, zmusił kobietę do wydania utargu, a następnie razem z kompanem rzucili się do ucieczki. Zaalarmowani policjanci z będącego w pobliżu patrolu, widząc uciekających sprawców, natychmiast podjęli za nimi pościg i już po chwili ich zatrzymali.

Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Białegostoku w wieku 27 i 31 lat, przy których funkcjonariusze znaleźli zrabowaną gotówkę. Wyjaśniający okoliczności sprawy mundurowi ustalili, że zatrzymany duet ma już na swoim koncie 4 podobne napady z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Obydwaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty i przyznali się do dokonania 5 rozbojów. Grozić im może za to kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Sprawcy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Białystok Południe, a następnie do Sądu Rejonowego w Białymstoku, który zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące. Obydwaj trafili dzisiaj do aresztu.

(KWP w Białymstoku/js)
 

Film Podejrzani o napady wpadli w ręce białostockich policjantów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Podejrzani o napady wpadli w ręce białostockich policjantów (format flv - rozmiar 6.2 MB)

Powrót na górę strony