Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Orzech" z grupy modlińskiej w rękach Policji

Data publikacji 20.04.2007

Policjanci Komendy Stołecznej Policji wspólnie z funkcjonariuszami z Wyszkowa zatrzymali poszukiwanego m.in. dwoma listami gończymi 27-letniego Marcina O. ps. "Orzech". Podejrzany o podwójne zabójstwo w Twierdzy Modlin wpadł w Wyszkowie wraz z 21-letnim Krzysztofem D. poszukiwanym również listem gończym za włamania na dwie plebanie.

Za Marcinem O. (27 l.) praska prokuratura okręgowa wydała list gończy. Był on członkiem rozpracowywanej przez Wydział dw. z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw grupy modlińskiej. Jak wynika z policyjnych ustaleń wspólnie z kilkoma innymi mężczyznami jest odpowiedzialny za podwójne zabójstwo Artura Z. i Małgorzaty R. na terenie Twierdzy Modlin w sierpniu 2005 roku. Wówczas to ofiary uprowadzono, działając metodą "na policjanta" a następnie wywieziono i zamordowano. Motywem tego przestępstwa były porachunki pomiędzy grupami przestępczymi.

Wcześniej w związku ze sprawą tego zabójstwa aresztowano już czterech innych członków grupy modlińskiej Rafała Ł. ps. "Zwierzak", (22 l.) i Józefa M. ps. "Józiek" (23 l.) Piotra K. ps. "Kopiak" (23 l.), Krzysztofa M. (27 l.).

"Orzech" od sierpnia 2005 roku ukrywał się przed Policją. Z ostatnich informacji wynikało, że może przebywać na terenie Wyszkowa. Wczoraj po południu wspólnie zorganizowali zasadzkę na jednej z wyszkowskich ulic. Marcin O. po krótkim pościgu został zatrzymany. Wraz z nim wpadł 21-letni Krzysztof D. mieszkaniec Wyszkowa. Mężczyzna również był poszukiwany listem gończym przez prokuraturę w Radomsku za włamania na dwie plebanie.

Powrót na górę strony