Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca zgwałcenia młodego mężczyzny

Data publikacji 05.05.2011

Policjanci z Łodzi i Konina zatrzymali mężczyznę poszukiwanego w związku ze zgwałceniem nastolatka. Podejrzany częściowo przyznał się do winy. Usłyszał już prokuratorski zarzut zgwałcenia, zagrożony karą 10 lat pozbawienia wolności.

20 kwietnia 2011 roku około godziny 15:20, w okolicach przystanku tramwajowego przy skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Rzgowskiej, do oczekującego na tramwaj nastolatka podszedł nieznany mu mężczyzna. W pewnym momencie napastnik chwycił go za ramię i - wykorzystując pewną nieporadność życiową - zaciągnął go do oddalonej o około 200 metrów bramy. Tam w podpiwniczeniu komórek częściowo obnażył siebie i pokrzywdzonego, dotykając narządów płciowych, a następnie zgwałcił. Następnie zbiegł.

Na podstawie zeznań pokrzywdzonego sporządzono portret pamięciowy podejrzewanego, który opublikowano w mediach. Sprawca, mieszkaniec okolic Konina, który  pracował w Łodzi, zobaczył swoją podobiznę w jednej z łódzkich gazet. W obawie przed rozpoznaniem, podczas pobytu w rodzinnych stronach, sam stawił się w tamtejszej komendzie policji.

32-latek natychmiast został zatrzymany i przekazany łódzkim śledczym. Do tej pory mężczyzna nie miał konfliktu z prawem. Podejrzany częściowo przyznał się do winy. Usłyszał już prokuratorski zarzut zgwałcenia, zagrożony karą 10 lat pozbawienia wolności. Śledczy uzależniają postawienie innych zarzutów od opinii biegłego, który ma przedstawić swoje stanowisko w najbliższym czasie. Podejrzany decyzją prokuratury został objęty dozorem policyjnym.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja