Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za 6 mln zł

Data publikacji 20.04.2007

Dolnośląscy policjanci zatrzymali prezesa jednej z firm budowlanych podejrzanego o niekorzystne rozporządzenie majątkiem spółki. Jak wynika z ustaleń policjantów, zatrzymany działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wyprowadził ze spółki ponad 6 milionów złotych. Teraz grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 40-letniego mężczyznę, prezesa zarządu jednej ze spółek zajmującej się budownictwem mieszkaniowym. Mężczyzna jest  podejrzany o niekorzystne rozporządzenie majątkiem spółki. Jak ustalili policjanci, zatrzymany mężczyzna zaniżył podczas sprzedaży wartość nieruchomości gruntowych i działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wyprowadził ze spółki ponad 6 milionów złotych.

Policjanci skierowali w tej sprawie wniosek do prokuratury o wystąpienie do sądu i zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego. Za tego typu przestępstwo gospodarcze grozi odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do lat 10.

Powrót na górę strony