Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gdańsk: Sprawca brutalnego zabójstwa zatrzymany

Wieczorem 19 stycznia br. w miejscowości Podgórze policjanci zatrzymali 17-letniego Mateusza O. z Miastka, który podejrzany jest o zabicie w nocy z 18/19.01 65-letniego mieszkańca Tągowia i ciężkie zranienie jego 63-letniej żony.

Według wstępnych ustaleń policjantów 65-letni gospodarz zatrudnił Mateusza O. jako pomocnika w swoim gospodarstwie, które leży na uboczu z dala od sąsiadów. 17-latek sądził, że gospodarze są zamożni. Podczas pierwszego dnia pracy trzonkiem od łopaty zaatakował swojego pracodawcę. Ciosy jakie zadał spowodowały śmierć gospodarza. Następnie nastolatek poszedł do domu, gdzie była żona 65-latka. Ją zaatakował łomem. Potem ukradł ponad 1600 zł iodjechał samochodem gospodarzy.

19.01 nad ranem do domostwa przyjechał znajomy, który chciał sprzedać łańcuchy do wiązania krów. Drzwi od domu były otwarte. Kiedy wszedł do środka zobaczył pełno krwi i nieprzytomną kobietę. Natychmiast zadzwonił po pogotowie i policję. Kobieta przeżyła, ale jej stan jest bardzo poważny.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce dokładnie przeszukali pomieszczenia gospodarstwa. Woborze, między krowami znaleźli ciało mężczyzny. Policjanci skojarzyli, że dzień wcześniej legitymowali 65-latka, który był w towarzystwie 17-letniego Mateusza O. To przyczyniło się do wytypowania domniemanego zabójcy, którego zatrzymano wieczorem. Samochód należący do ofiar policjanci odnaleźli niedaleko ich miejsca zamieszkania. Czynności procesowe prowadzone są w KPP Bytów.
Powrót na górę strony