Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawiał konopie w klubie muzycznym

Data publikacji 06.05.2011

Dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków oraz uprawę konopi indyjskich zatrzymali kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Funkcjonariusze zlikwidowali również plantację konopi, która znajdowała się w specjalnie do tego przystosowanym pomieszczeniu w klubie muzycznym, a prowadzące do niej wejście ukryte było za szafą. Zabezpieczono łącznie m.in. 45 krzewów rosnących w doniczkach, środki do ich uprawy, a także ok. 400 gramów suszu wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Zatrzymanym może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach już od kilku miesięcy zajmowali się sprawą 36-letniego mieszkańca gminy Daleszyce. Podejrzewali, że mężczyzna może posiadać środki odurzające, jak również zajmować się uprawą konopi indyjskich. Kiedy nadszedł odpowiedni moment, przystąpili do akcji.

Wczoraj funkcjonariusze weszli do jednego z klubów muzycznych znajdujących się w Daleszycach. Zatrzymali tam 36-letniego właściciela lokalu, który jak wcześniej podejrzewano, w jednym z pomieszczeń uprawiał konopie indyjskie. Wejście do tego pomieszczenia ukryte było za starą szafą, natomiast jego wnętrze zostało specjalnie przystosowane do uprawy konopi i wyposażone w urządzenia stwarzające odpowiednie warunki do ich wzrostu.

Policjanci zabezpieczyli łącznie 45 krzewów tych roślin w pełnym stadium rozwoju, o wysokości od 0,5 do prawie 2 metrów, a także środki do ich uprawy. Funkcjonariusze znaleźli ponadto ok. 200 gramów suszu marihuany, puste dilerki, wagę elektroniczną, torebki foliowe i zgrzewarkę najprawdopodobniej do porcjowania narkotyków.

W Ustrzykach Dolnych kryminalni z komendy wojewódzkiej zatrzymali również do tej sprawy 33-letniego mieszkańca Tarnobrzega. Mężczyzna został zatrzymany w volkswagenie, którym podróżował.. W aucie policjanci znaleźli i zabezpieczyli ok. 200 gram suszu marihuany, który ukryty był w drzwiach pojazdu.

Obaj zatrzymani byli już w przeszłości notowani za innego rodzaju przestępstwa. Teraz w więzieniu mogą spędzić nawet 8 lat.

Jak podejrzewają śledczy w narkotykowy proceder mogą być zamieszane i inne osoby, dlatego też niewykluczone są kolejne zatrzymania.

(KWP w Kielcach / mw)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.35 MB)

Powrót na górę strony