Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawców blisko 30 kradzieży z włamaniem do pojazdów

Data publikacji 06.05.2011

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o blisko 30 kradzieży z włamaniem do pojazdów. Sprawcy kradli nawigacje satelitarne, radioodtwarzacze, kable, akcesoria samochodowe oraz paliwo. Wpadli podczas spuszczania paliwa z zaparkowanego samochodu. Jak ustalili funkcjonariusze, na miejsce przestępstwa przyjechali kradzionym autem. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Funkcjonariusze z Wydziału Wywiadowczo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 27 lat, podejrzanych o szereg włamań do pojazdów oraz kradzieży samochodów i paliwa. Sprawcy wpadli podczas jednej z takich kradzieży na wrocławskim Psim Polu. Zostali zaskoczeni przez policjantów, gdy byli zajęci spuszczaniem paliwa z samochodu. Ponadto okazało się, że na miejsce przestępstwa przyjechali skradzionym autem.

W trakcie dalszych czynności policjanci z Wydziału Kryminalnego komisariatu na Psim Polu ustalili, że we Wrocławiu na jednym z placów zaparkowane są jeszcze dwa samochody marki Fiat, skradzione przez tych mężczyzn. Oba auta skradzione zostały w kwietniu br. z ul. Chorwackiej i Dębickiego.

Funkcjonariusze udowodnili sprawcom blisko 30 kradzieży z włamaniem do pojazdów we Wrocławiu. Podejrzani trudnili się przestępczą działalnością głównie w dzielnicach Śródmieście, Psie Pole, Krzyki oraz Fabryczna. Ich łupem padały nawigacje satelitarne, radioodtwarzacze, kable oraz inne akcesoria samochodowe. Podczas oględzin skradzionych pojazdów policjanci ujawnili kilka kompletów skradzionych tablic rejestracyjnych oraz odzyskali 5 radioodtwarzaczy samochodowych, a także 2 dowody rejestracyjne.

Za kradzieże i włamania podejrzanym grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony