Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni zatrzymani do sprawy zabójstwa na Kurdwanowie

Data publikacji 06.05.2011

Policjanci ze specjalnej grupy zajmującej się zwalczaniem przestępczości popełnianej przez tzw. pseudokibiców zatrzymali kolejne dwie osoby podejrzewane o udział w śmiertelnym pobiciu młodego mężczyzny na krakowskim osiedlu Kurdwanów w styczniu br. Łącznie zarzuty w tej sprawie usłyszało już 11 osób, 10 z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat więzienia.

Ustalenia prowadzone przez funkcjonariuszy pozwoliły także na odnalezienie samochodu terenowego, którym – jak już wiadomo – napastnicy posługiwali się na miejscu zdarzenia (wszystko wskazuje na to, że był to właśnie ten samochód którym staranowano pojazd ofiary, zanim zaczęły padać śmiertelne ciosy zadawane przez agresorów). Sprawcy uderzając terenówką w samochód napadniętego mężczyzny, uniemożliwili mu dalszą ucieczkę. Chwilę później pobiegli za nim, gdy próbował uciekać pieszo – wówczas został zaatakowany.

Zatrzymani mężczyźni, to mieszkańcy Krakowa w wieku 23 i 24 lat. Obaj zatrzymani zostali w miejscach zamieszkania – zaskoczeni, nie stawiali oporu. Według ustaleń policjantów obydwaj byli obecni w miejscu popełnienia zbrodni i brali udział w pobiciu, którego skutkiem była śmierć 30 - latka.

Nad sprawą w dalszym ciągu pracują policjanci wydziałów kryminalnego i dochodzeniowo – śledczego wspierani pracą ekspertów Laboratorium Kryminalistycznego oraz przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego.

Przewidywane są dalsze zatrzymania.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

(KWP w Krakowie / mw)
 

Film Kolejni zatrzymani do sprawy zabójstwa na Kurdwanowie

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kolejni zatrzymani do sprawy zabójstwa na Kurdwanowie (format flv - rozmiar 5.05 MB)

Powrót na górę strony