Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piknik bezpieczeństwa z policjantami

Data publikacji 08.05.2011

W parku Agrykola w Warszawie odbył się piknik, podczas którego prezentowano projekty związane z bezpieczeństwem. Nie mogło na mim zabraknąć również policjantów ruchu drogowego, którzy uczyli dzieci i ich rodziców, jak być bezpiecznym na ulicy i w podróży.

6 i 7 maja w parku Agrykola w Warszawie odbył się piknik zorganizowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach IV Forum Funduszy Europejskich. Na stoiskach prezentowały się instytucje i organizacje, które kładą nacisk na promowanie projektów związanych z bezpieczeństwem. Na pikniku nie mogło zabraknąć także policjantów. Funkcjonariusze z Biura Ruchu Drogowego KGP oraz Wydziału Ruchu Drogowego KSP prezentowali najmłodszym i ich rodzicom nowoczesny sprzęt policyjny oraz rozmawiali o bezpieczeństwie dzieci i ich opiekunów.

Każde dziecko mogło z bliska się przyjrzeć, jak wygląda Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego, i dowiedzieć się, do czego służy. Ta nowoczesna furgonetka wyposażona jest w sprzęt, dzięki któremu wiele czynności związanych z zdarzeniem drogowym policjant może zrobić na miejscu. Oprócz tego, że posiada np. drukarkę czy ksero, ma również specjalne oznaczenie świetlne i oznakowanie, dzięki któremu miejsce wypadku jest widoczne z dalekiej odległości. Ambulanse, a także motocykle, radiowozy i furgony edukacyjne, zostały zakupione dzięki projektowi pn. „Doposażenie jednostek Policji w specjalistyczny sprzęt służący poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na obszarze całego kraju” na mocy umowy o dofinansowanie podpisanej z Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Najmłodsi byli zapraszani  do środka radiowozu, gdzie mogli z bliska zobaczyć policyjny sprzęt i przez chwilę poczuć się jak funkcjonariusze ruchu drogowego. Oprócz tego rodzice i opiekunowie otrzymali cenne informacje, jak być bezpiecznym w podroży i jak zapewnić bezpieczeństwo swoim podopiecznym.

kj

wideo: Janusz Cichocki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 11.72 MB)

Powrót na górę strony