Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawiali konopie na poddaszu baru

Data publikacji 06.05.2011

W ręce stróżów prawa wpadła trójka obywateli Wietnamu, którzy na poddaszu jednego z pabianickich barów uprawiała konopie indyjskie. Kryminalni zabezpieczyli ponad 230 sadzonek konopi oraz około 10 kilogramów suszu roślinnego, jak również specjalistyczny sprzęt służący do jego uprawy. Wobec jednego z zatrzymanych sąd zastosował areszt tymczasowy.

4 maja w godzinach rannych kryminalni wkroczyli do baru na terenie Pabianic, gdzie na poddaszu ujawnili plantację konopi indyjskich. Stróże prawa zabezpieczyli ponad 230 sadzonek konopi i prawie 10 kilogramów suszu roślinnego. Pomieszczenia, w których ,,kwitł” narkotykowy proceder wyposażone były w specjalistyczne urządzenia wentylacyjne oraz oświetlenie.

Podczas porannej akcji została zatrzymana trójka obywateli Wietnamu, w tym dwaj mężczyźni w wieku 50 i 52 lat oraz 40-letnia pracownica baru. Cała trójka, mająca związek z tym procederem, trafiła za kraty policyjnego aresztu.

Przez 48 godzin policjanci pod nadzorem prokuratora gromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów wyprodukowania znacznej ilości środków odurzających. Dziś wobec 50-latka sąd podjął decyzję o zastosowaniu aresztu tymczasowego.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony