Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne miss

Data publikacji 07.05.2011

Mazowieccy policjanci przeprowadzili szkolenie z samoobrony dla finalistek Miss Polonia Ziemi Radomskiej 2011. Dziewczęta dowiedziały się, jak odpierać atak napastników, co zrobić w momencie zagrożenia i jak unikać niebezpieczeństwa. To już kolejna grupa radomianek, która - dzięki mazowieckim policjantom - może czuć się bezpieczniej.

Od kilku lat mazowieccy policjanci angażują się w bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet. Ukończyło je już kilkaset radomianek. Przed miesiącem zakończyła się kolejna edycja, której organizatorem był Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu. Redakcja dziennika „Echo Dnia”, który jest organizatorem wyborów Miss Polonia Ziemi Radomskiej, podobnie jak w roku ubiegłym zwróciła się do policji o pomoc w przeprowadzeniu kursu samoobrony dla tegorocznych finalistek.

W czasie spotkania z policjantkami z Wydziału Prewencji KWP młode radomianki dowiedziały się, jak radzić sobie z różnymi zagrożeniami, poznały zasady, jak nie stać się ofiarą przestępcy, jak zachować się w chwili zagrożenia i jak reagować, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Bardzo ważnym elementem rozmów z policjantek z kandydatkami były też kwestie odpowiedzialności prawnej za popełnione czyny karalne. Przyszłe miss mogły także przekonać się, jak w zapobieganiu przestępczości ważne są działania prewencyjne, które codziennie prowadzą policjanci z całego Mazowsza.

Oprócz rozmów z policjantkami z „prewencji”, finalistki konkursu mogły także wypróbować zdobytą wiedzę. Praktyczne zajęcia z samoobrony dla kobiet przeprowadzili funkcjonariusze z sekcji antyterrorystycznej mazowieckiej KWP. Przez całe piątkowe popołudnie radomianki mogły nauczyć się odpierania ataków czy też przetrenować elementy obezwładniania napastnika.

To już kolejna grupa radomianek, która - dzięki mazowieckim policjantom - może czuć się bezpieczniej i pewniej, wychodząc z domu.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony