Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał kradzionym samochodem

Data publikacji 07.05.2011

Policjanci z Oleśnicy zatrzymali po pościgu uciekającego mercedesem 40-latka. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez wrocławski sąd, a auto zostało skradzione.

Wczoraj, około godziny 10, policjanci z Oleśnicy jechali oznakowanym radiowozem alfa romeo wyposażonym w wideorejestrator drogą nr 8. W pewnym momencie zauważyli osobowego mercedesa - duża prędkość pojazdu zaniepokoiła patrolujących miasto funkcjonariuszy, dlatego postanowili je skontrolować. Kierowca mercedesa zorientował się, że jadą za nim policjanci, i zaczął uciekać. Mężczyzna nie reagował na dawane mu przez funkcjonariuszy sygnały do zatrzymania. Podjęty pościg trwał kilka minut, a w jego czasie pirat popełnił szereg wykroczeń drogowych: znacznie przekraczał prędkość i wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Swoją brawurową ucieczką stworzył ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Efektem takiej jazdy było to, że nie zapanował nad pojazdem, wpadł w poślizg i dachował w przydrożnym rowie.

Kierującym okazał się 40-letni mieszkaniec Wrocławia. Policjanci ustalili, że zatrzymany jest poszukiwany przez wrocławski sąd. Ponadto, po skontrolowaniu przez funkcjonariuszy pojazdu, jakim poruszał się uciekinier, ustalono, że pochodzi on z kradzieży. W tej chwili trwają czynności mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności tej sprawy.

Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony