Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszeli zarzuty pobicia, w tym ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 10.05.2011

25-letniego Pawła C. i 32-letniego Janusza W. zatrzymali funkcjonariusze wołomińskiej komendy. W Józefowie mężczyźni zaatakowali, a następnie pobili 26 i 43-latka. Ten pierwszy z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala, drugi na skutek odniesionych urazów głowy zmarł. Działania prowadzone przez kryminalnych i policjantów wydziału dochodzeniowego, pozwoliły na przedstawienie obu mężczyznom zarzutów popełnienia przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Zatrzymanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego oraz wydziału dochodzeniowo-śledczego wołomińskiej komendy w ostatnim okresie prowadzili czynności związane z pobiciem dwóch mężczyzn, jakie miało miejsce pod koniec kwietnia w Józefowie w gminie Dąbrówka. Jak wynikało z zebranych materiałów, pomiędzy czterema mężczyznami pod sklepem spożywczym wywiązała się kłótnia, która następnie przerodziła się w pobicie dwóch z nich. Poszkodowani udali się do miejsca zamieszkania. Następnego dnia jeden z pobitych mężczyzn stwierdził, że u kolegi, z którym był pod sklepem, brak jest oznak życia. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 43-latka. Z poważnymi obrażeniami głowy do szpitala trafił też zgłaszający całe zajście 26-latek.

Policjanci w początkowej fazie prowadzonego postępowania nie posiadali żadnych istotnych informacji na temat sprawców. Intensywna praca, w tym przesłuchanie świadków oraz zebrane dowody, pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie sprawców tego czynu - 25-letniego Pawła C. i 32-letniego Janusza W.

Mężczyznom przedstawiono zarzuty pobicia, skutkiem czego było narażenie człowieka na bezpośrednie narażenie życia i zdrowia, a w przypadku pobitego 43-latka – śmierć. Policjanci złożyli do Prokuratury i Sądu w Wołominie wnioski o tymczasowy areszt sprawców tego czynu. Wobec Janusza W. sąd wniosek rozpatrzył pozytywnie, zamieniając mu 3-miesięczny areszt na poręczenie majątkowe w kwocie 10.000 złotych, oraz stosując wobec niego policyjny dozór. Paweł C. decyzją prokuratury został również objęty policyjnym dozorem. Teraz grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony