Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust za kratami

Data publikacji 10.05.2011

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 44 – letniego mężczyznę podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie dopuścili się szeregu oszustw w Polsce i w kilku krajach Unii Europejskiej. Przestępcy wyłudzili z kilkunastu firm towar o wartości blisko 5 mln zł. Teraz w więzieniu mogą spędzić nawet 8 lat.

Jak ustalili policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach, rozpracowani przestępcy zajmowali się wyłudzaniem towarów, głównie mięsa, oszukując w ten sposób firmy z całej Polski oraz z Unii Europejskiej. Przestępcy zamawiali towar podając się za przedstawicieli różnych, faktycznie istniejących przedsiębiorstw. Posługiwali się przy tym sfałszowanymi dokumentami i pieczątkami. Po zrealizowaniu zamówienia na odroczony termin płatności lub na kredyt kupiecki (ubezpieczony), nigdy za niego nie płacili. Jak ustalili śledczy, grupa przestępcza wyłudziła towary na kwotę blisko 5.000.000 złotych.

Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili i zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o udział w grupie przestępczej zajmującej się tym procederem. Jest to 44-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania. Do jego zatrzymania doszło w Czeladzi. Zebrany przez policjantów i prokuratorów materiał dowodowy pozwolił na tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Jest to już 14 osoba zatrzymana do tej sprawy. Wobec 7 podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt, a wobec pozostałych poręczenia majątkowe, dozory policji oraz zakazy opuszczania kraju. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)
 

Powrót na górę strony