Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabójstwo w rękach policji

Data publikacji 10.05.2011

Nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu wczoraj przez gorzowskich policjantów. 31-letni mieszkaniec Gorzowa podejrzany jest o zabójstwo 50-latka i niebawem usłyszy zarzuty.

Do zdarzenia doszło wczoraj (09. 05) ok. godz. 20. Oficer dyżurny gorzowskiej komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie o awanturze, do której miało dojść na klatce schodowej bloku przy jednej z głównych ulic miasta.

Na miejsce wysłany został patrol interwencyjny. Tam policjanci zastali zakrwawionego mężczyznę. Okazało się, że został on ugodzony nożem. Na miejsce natychmiast  wezwano pogotowie, które zabrało rannego do szpitala. Niestety obrażenia okazały się bardzo poważne. 50 – letni mieszkaniec Gorzowa zmarł.

Krótko po zajściu policjanci ustalili domniemanego sprawcę, 31-letniego mieszkańca Gorzowa. Mężczyzna zatrzymany został niedaleko miejsca zdarzenia. Był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie 1.6 promila alkoholu.

Śledczy ustalają dokładny przebieg tego zdarzenia oraz motywy, jakimi kierował się sprawca.

Kodeks karny za przestępstwo określone w art. 148 par. 1 przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, karę 25 lat więzienia albo karę dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP Gorzów Wlkp / kl)

Powrót na górę strony