Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szef polskiej Policji kieruje do sądu "rewelacje" Super Expressu

Data publikacji 10.05.2011

Skierowanie sprawy do sądu – to zdecydowana reakcja szefa polskiej Policji na publikacje czterech już artykułów Sylwestra Ruszkiewicza, opublikowanych na łamach „Super Expressu”, zawierających informacje nieprawdziwe i zniesławiające.

W związku z publikacją na łamach „Super Expressu” kolejnego już artykułu Sylwestra Ruszkiewicza, powielającego nieprawdziwe informacje dotyczące wyjazdu komendanta głównego Policji do Włoch, informacji zniesławiających, a nawet oszczerczych, szef polskiej Policji zdecydował się na skierowanie sprawy do sądu.

Wszelkie szczegóły, dotyczące wizyty na zaproszenie szefostwa włoskiej Policji, jak i kwestie związane z urlopem, zostały przedłożone ministrowi spraw wewnętrznych i administracji.

Już w piątek, w dniu publikacji pierwszego artykułu, odpowiadając na nieprawdziwe zarzuty, na ręce redaktora naczelnego „Super Expressu” skierowano sprostowanie, w którym wyraźnie zaznaczono, że trzydniowy urlop we Włoszech komendanta głównego Policji, komendanta wojewódzkiego Policji w Katowicach, jego zastępcy i dyrektora Biura Międzynarodowej Współpracy Policji nie kosztował podatnika ani złotówki.

W rzeczywistości polska delegacja jednym nieoznakowanym busem, nie zaś radiowozem, wyjechała do Włoch w celu podtrzymywania współpracy pomiędzy polską i włoską Policją, w zakresie bezpieczeństwa polskich obywateli na włoskich stokach. Wcześniej w Polsce z wizytą taką byli przedstawiciele Policji włoskiej. Część oficjalna, pomimo zaproszenia na 6 dni, została zakończona po 3 dniach, zatem decyzją komendanta głównego, kolejne trzy dni delegacja spędziła we Włoszech w ramach urlopu. Już w trakcie urlopu komendant główny Policji i pozostali członkowie delegacji 23 lutego 2011 roku odbyli wizytę w komisariacie Polizia di Stato Cortina D’Ampezzo, komendant spotkał się z przedstawicielami gestorów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie stacji narciarskich, uczestniczył w spotkaniu z lokalnymi dziennikarzami. 24 lutego polska delegacja odbyła spotkanie z funkcjonariuszami Polizia di Stato San Martino, a ponadto szef polskiej Policji odbył w Passo Rolle spotkanie robocze z komendantem głównym Guardia di Finanza. 25 lutego 2011 roku na zaproszenie kierownictwa włoskiej Policji gen. insp. Andrzej Matejuk był gościem honorowym Spartakiady korpusu Guardia di Finanza.

Wbrew temu, co napisano w „Super Expressie”, nie jest też prawdą, że prywatny sprzęt narciarski był dowożony na stoki narciarskie.

Rzecznik Prasowy
Komendanta Głównego Policji
mł. insp. dr Mariusz Sokołowski

Powrót na górę strony