Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strażak ochotnik piromanem

Data publikacji 10.05.2011

Bieruńscy policjanci ustalili i zatrzymali 21 – letniego podpalacza, którym okazał się być strażak ochotnik. Mężczyzna podejrzany jest o 5 podpaleń budynków gospodarczych w miejscowości Bojszowy. Straty powstałe w wyniku tego procederu przekroczyły kilkaset tysięcy złotych. Podejrzanemu grozi nawet do 5 lat więzienia.

Dzięki doświadczeniu i determinacji w ręce kryminalnych wpadł wczoraj 21-letni mężczyzna, który podpalał zabudowania gospodarcze w miejscowości Bojszowy. Jak ustalili śledczy, do pierwszego podpalenia doszło blisko pół roku temu. Z ustaleń natomiast wynika, że piroman podpalił jeszcze 4 inne gospodarstwa.

W wyniku działalności podpalacza, poszkodowani ponieśli kilkusettysięczne straty. Mężczyzna dodatkowo naraził na koszty służby ratownicze i śledcze. Jak się okazało, sam był strażakiem ochotnikiem i zawsze czynnie uczestniczył w akcjach gaśniczych pożarów, które sam wzniecił. Przeważnie był jednym z pierwszych przybyłych na miejsce ich powstania. Nie „odpuścił sobie” nawet w przeddzień Dnia Strażaka i podczas trwania uroczystości spalił chlewnię i oborę.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Podczas przesłuchania wyjaśnił i pokazał sposób w jaki wzniecał pożary.

O dalszym losie "strażaka - piromana" zadecyduje prokurator i sąd. Grozi mu kara 5 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)
 

Powrót na górę strony