Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwała na portalach internetowych

Data publikacji 10.05.2011

Osoba, która chciała wejść w posiadanie używanego komputera, drukarki, monitora miała pokryć tylko i wyłącznie koszty przesyłki wynoszące zaledwie kilkadziesiąt złotych. Takie ogłoszenie można było znaleźć na kilku darmowych portalach internetowych. Nabrało się na nie kilkaset osób, dzięki którym oszustka wzbogaciła się o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kobieta została zatrzymana.

Dzisiaj policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zatrzymali 36-letnią mieszkankę Chełmży, która od marca tego roku wyłudzała pieniądze za pomocą Internetu. Kobieta korzystała z różnych darmowych portali internetowych. Tam publikowała swoje ogłoszenia, informujące o darmowym przekazaniu używanego sprzętu komputerowego. Osoba, która chciała wejść w posiadanie używanego komputera, drukarki, monitora miała pokryć tylko i wyłącznie koszty przesyłki wynoszące zaledwie kilkadziesiąt złotych. W ten sposób od kilkuset oszukanych osób zatrzymana zgromadziła na koncie sumę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Toruńscy śledczy przedstawili kobiecie zarzut przestępstwa. Za oszustwo grozi jej kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony