Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani pseudokibice usłyszeli prokuratorskie zarzuty

Data publikacji 11.05.2011

Pseudokibice, którzy w Bydgoszczy na stadionie zakłócili sportowe widowisko, zostali zatrzymani przez bydgoskich, poznańskich i warszawskich policjantów. Wczoraj prokuratorskie zarzuty usłyszały 24 osoby, która naruszyły prawo podczas meczu piłkarskiego. Dziś do prokuratury w Bydgoszczy trafi 20-latek, który jest podejrzany między innymi o uszkodzenie telewizyjnej kamery.

Wczoraj (10.05) rano, wspólne działania bydgoskich, poznańskich i warszawskich policjantów pozwoliły na zatrzymanie 26 mężczyzn, którzy trafili do komend Policji. Z Bydgoszczy do tych miast pojechała grupa prokuratorów. Po analizie materiałów dowodowych prokuratorzy przedstawili 24 osobom zarzuty naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, głównie w zakresie wtargnięcia na płytę boiska, rzucania różnymi przedmiotami w kierunku ochrony. Niektóre z tych osób były przy tym zamaskowane szalikami lub częściami garderoby, co dodatkowo podwyższa możliwą karę do 5 lat więzienia. Wobec 11 podejrzanych (w wieku od 18-37 lat) z Warszawy i z okolic oraz wobec 12 podejrzanych z Poznania i województwa wielkopolskiego, prokurator zastosował policyjne dozory oraz zakazy stadionowe, które obowiązywać będą nawet podczas Euro 2012 r. Dziś do bydgoskiej prokuratury doprowadzony zostanie 20- latek, który jest podejrzany między innymi o zniszczenie kamery telewizyjnej. O jego losie zdecyduje prokurator.

3 maja br. podczas finału Pucharu Polski w Bydgoszczy pomiędzy drużynami Lecha Poznań i Legii Warszawa doszło do zamieszek z udziałem pseudokibiców. Zamaskowani stadionowi chuligani wtargnęli na płytę boiska. Zniszczyli ogrodzenie, krzesełka, reklamy świetlne. Swoich zachowaniem osoby te naruszyły prawo. Teraz muszą liczyć się z konsekwencjami wynikającymi ze złamania przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, ale także kodeksu karnego.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

26 zatrzymanych po burdach w Bydgoszczy >>
 

Film Zatrzymani pseudokibice usłyszeli prokuratorskie zarzuty

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani pseudokibice usłyszeli prokuratorskie zarzuty (format flv - rozmiar 3.55 MB)

Powrót na górę strony