Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa handlarzy narkotykowych powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców

Data publikacji 11.05.2011

Funkcjonariusze krakowskiego oddziału CBŚ oraz Wydziału Kryminalnego KWP w Krakowie rozbili grupę handlarzy narkotykowych, którzy rozprowadzali środki odurzające m.in. w środowiskach pseudokibiców. Zatrzymanych zostało 5 osób w wieku od 24 do 39 lat, wszyscy usłyszeli już zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających, cztery osoby zostały tymczasowo aresztowane, wobec piątej zastosowano środki zapobiegawcze wolnościowe. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W trakcie realizacji policjanci zabezpieczyli narkotyki o wartości ponad 30 tysięcy złotych. Odnalezione zostały także niebezpieczne narzędzia, które niektórzy z członków grupy mieli przy sobie w trakcie zatrzymania.

Jak ustalili funkcjonariusze, grupa przestępcza działała głównie na terenie Krakowa i okolic. Od grudnia ubiegłego roku handlarze wprowadzili do obrotu co najmniej 7 tysięcy porcji różnych narkotyków o wartości około 80 tysięcy złotych. W sprzedaży mieli głównie marihuanę i kokainę, ale gdy było zapotrzebowanie – mieli także dostęp do innych narkotyków. Głównym organizatorem procederu był 37 – letni mieszkaniec Krakowa, który sprowadzone narkotyki przekazywał członkom grupy do dalszej sprzedaży.

Funkcjonariusze ustalają skąd były sprowadzane narkotyki i jakimi „kanałami” trafiały na krakowski rynek. Sprawa ma charakter rozwojowy, przewidziane są dalsze zatrzymania.

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

(KWP w Krakowie / mw)
 

Powrót na górę strony