Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali kradzione audi

Data publikacji 11.05.2011

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej audi A4. Okazało się, że w stacyjce zamiast kluczyków tkwi śrubokręt. Sprawdzenie samochodu w bazach wykazało, że dwa dni wcześniej został on skradziony w Austrii. Kierowca, 20-letni obywatel Litwy trafił do aresztu, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wczoraj około godz. 23.00 mundurowi, patrolując ulice Sejn, zatrzymali do kontroli drogowej audi A4 na litewskich tablicach rejestracyjnych. Za kierownicą samochodu siedział 20-letni obywatel Litwy. Poproszony o okazanie dokumentów podał dowód osobisty i dowód rejestracyjny pojazdu. Numery nadwozia znajdujące się w pojeździe zgadzały się z dowodem rejestracyjnym. Podejrzenie funkcjonariuszy natomiast wzbudził fakt, że w stacyjce zamiast kluczyka tkwił śrubokręt. Po sprawdzeniu pojazdu i tablic rejestracyjnych w bazie danych, podejrzenia policjantów potwierdziły się. Pojazd figurował jako utracony dwa dni wcześniej na terenie Austrii, natomiast tablice skradziono na Litwie.

Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz ze swego postępowania będzie tłumaczył się przed sądem.

(KWP w Białymstoku/js)
 

Powrót na górę strony