Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli wyłudzić kredyt hipoteczny

Data publikacji 11.05.2011

Policjanci z piaseczyńskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku usiłowania wyłudzenia kredytu hipotecznego czterech mężczyzn. Ireneusz S., na podstawie sfałszowanych dokumentów, chciał uzyskać kredyt w wysokości 290 tys. złotych. Wraz z nim zatrzymano jego trzech wspólników: Roberta Z., Filipa P. i Dawida R. Zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą piaseczyńskiej komendy, realizując czynności operacyjne, uzyskali informację o próbie wyłudzenia kredytu, do którego miało dojść w jednych z banków na terenie Piaseczna. Funkcjonariusze podjęli działania mające na celu udaremnienie transakcji.

O wyznaczonej godzinie, kiedy „kredytobiorcy” mieli zjawić się w banku, policjanci przygotowali zasadzkę. Kiedy 27-letni Ireneusz S. przyszedł do placówki podpisać umowę kredytową, został zatrzymany. Operacyjni zatrzymali też jego wspólników: 46-letniego Roberta S., 26-letniego Filipa P. i 34-letniego Dawida R.

Jak się okazało, złożone w banku dokumenty kredytowe na zakup mieszkania były sfałszowane, a na ich podstawie mężczyzna próbował wyłudzić kredyt o wysokości 290 tys. złotych. Policjanci nie dopuścili do wypłaty gotówki.

290 tys. złotych pozostało w bankowym sejfie, a mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Z wyjaśnień zatrzymanych wynika, że wyłudzonymi pieniędzmi mieli się podzielić. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. Zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony