Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ślubowanie policjantów

Data publikacji 11.05.2011

"Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą składa każdy przyjmowany do służby funkcjonariusz. Dzisiaj w garnizonach dolnośląskim i lubelskim przyjęto do służby po 80 nowych funkcjonariuszy, którz złożyli uroczyste ślubowanie.

Na Dolnym Śląsku w uroczystości wziął udział Komendant Wojewódzki Policji - nadinsp. Zbigniew Maciejewski. Do służby przyjęto 80 osób - 63 mężczyzn i 17 kobiet. Nowo przyjęci policjanci odbędą kilkumiesięczne szkolenie w zakresie podstawowym, po czym zasilą szeregi funkcjonariuszy w komendach miejskich i powiatowych na terenie województwa dolnośląskiego.

***

Garnizon lubelski także zasiliło 80 młodych funkcjonariuszy; 69 mężczyzn i 11 kobiet. Wszystkie osoby, które ubiegały się o pracę w Policji musiały przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało m. in. test z wiedzy ogólnej, test sprawnościowy, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską.

Największą liczbę punktów, a tym samym pierwsze miejsce na liście kandydatów uzyskał Pan Michał Pszczoła, który na maksymalną liczbę 218 punktów zdobył 192. Post. Pszczoła zasili szeregi Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Lubartowie rozpoczyna post. Ilona Działa. Pani Ilona od kilkunastu lat trenuje taekwon-do. Na swoim koncie ma wielu sukcesów sportowych. Zdobyła m.in. tytuł Mistrzyni Europy w indywidualnych układach formalnych, a na Mistrzostwach Świata w Kanadzie wraz z drużyną obroniła tytuł najlepszej drużyny świata. Na tych samych mistrzostwach indywidualnie wywalczyła brązowy medal. Ten rok przyniósł kolejne sukcesy sportowe i tytuły - Mistrzostwo Świata w konkurencji indywidualnej i drużynowej.

Wśród przyjętych dziś do służby w garnizonie lubelskim policjantów 37 osób posiada wykształcenie wyższe magisterskie, 4 osoby- inżynierskie, 14 wykształcenie licencjackie, zaś 25 średnie.

(KWP we Wrocławiu/ KWP w Lublinie/js)
 

  • fot. KWP we Wrocławiu
  • fot. KWP we Wrocławiu
  • fot. KWP we Wrocławiu
  • fot. KWP w Lublinie
  • fot. KWP w Lublinie
  • fot. KWP w Lublinie
Powrót na górę strony