Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana za korupcję

Data publikacji 11.05.2011

Policjanci z Kielc zatrzymali 33-letnią kobietę, pełniącą funkcję publiczną na terenie gminy Nowa Słupia, która jest podejrzana o kilkadziesiąt przestępstw, polegających na przekroczeniu uprawnień i przyjmowaniu korzyści majątkowych w zamian za poświadczanie nieprawdy w dokumentacji, dotyczącej rozliczania delegacji służbowych podległych jej pracowników. Jak wynika ze wstępnej analizy materiału dowodowego, kobieta mogła zyskać na tym procederze od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej w Kielcach zwalczający korupcję, w ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim, zatrzymali 33 –letnią kobietę pełniącą funkcję publiczną w Nowej Słupi. Przedstawiono jej zarzuty o charakterze korupcyjnym.

Policjanci ustalili, że osoba ta, pełniąc funkcję w okresie kilkunastu miesięcy dopuściła się kilkudziesięciu przestępstw korupcyjnych. Funkcjonariusze zabezpieczyli podczas przeszukania obszerną dokumentację dotyczącą rozliczeń delegacji podległych jej pracowników oraz przesłuchali świadków w tej sprawie.

Jak wynika z ustaleń, działanie przestępcze kobiety polegało na przyjmowaniu korzyści majątkowych w zamian za poświadczanie nieprawdy w dokumentacji, dotyczącej rozliczania delegacji służbowych podległych jej pracowników. Kobieta przekroczyła tym samym swoje uprawnienia, dopuszczając się, jak wstępnie określono, 48 czynów przestępczych, zyskując przez to kilka tysięcy złotych.

Zajmujący się sprawą policjanci podejrzewają, że z tym procederem mogą mieć związek również inne osoby.

33-letnia dyrektor wstępnie przyznała się do zarzucanych jej czynów. Zastosowano wobec niej zakaz opuszczania kraju, poręczenie majątkowe w kwocie 4 tys. złotych oraz zakaz pełnienia funkcji kierowniczych.

(KWP w Kielcach/js)

Powrót na górę strony