Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlarz narkotyków w rękach Policji

Data publikacji 12.05.2011

Policjanci z Opola ustalali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel narkotykami. Opolaninowi zarzucono między innymi wprowadzenie do obrotu prawie 5 kg amfetaminy. Za takie przestępstwo grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze I Komisariatu Policji w Opolu, zajmujący się przestępczością narkotykową, ustali, że jeden z mieszkańców Opola może zajmować się handlem narkotykami. Prowadzane przez policjantów działania dały podstawę do zatrzymania, 9 maja tuż przed godziną 8 rano, 37-letniego mężczyzny. Do zatrzymania doszło na jednej z opolskich ulic.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 37-latkowi zarzutów wprowadzenia w obieg prawie 5 kg amfetaminy, 200 szt. tabletek ekstazy oraz posiadania amfetaminy. Jak ustalili prowadzący sprawę policjanci, mężczyzna działał od kwietnia 2011 roku. Był on już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

11 maja, na wniosek prowadzących postępowanie policjantów oraz prokuratury, Sąd Rejonowy w Opolu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Przypominamy, że za udzielanie innej osobie środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony