Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali konta, używając fałszywych kart

Data publikacji 12.05.2011

Policjanci z Torunia ujawnili kilkanaście kart bankomatowych, takich samych jak te służące do wypłaty pieniędzy. Zatrzymali również dwóch bydgoszczan, którzy zdążyli wypłacić kilkanaście tysięcy złotych. Teraz postępowanie wyjaśni, skąd mieli przy sobie fałsze kary i PIN-y, które umożliwiły wypłatę pieniędzy.

W miniony poniedziałek (2.05) około południa toruńscy policjanci otrzymali telefoniczną informację o mężczyźnie, który podejrzanie zachowywał się podczas korzystania z jednego z bankomatów na terenie miasta. Dyżurny wysłał na miejsce policyjny patrol, który zaczął obserwować go obserwować. Po kilku minutach mężczyzna podszedł do zaparkowanego nieopodal passata i wsiadł do środka.

Mundurowi wylegitymowali dwie osoby będące w aucie. Okazało się, że obaj mężczyźni mają po 36 lat i są mieszkańcami Bydgoszczy. W wyniku kontroli policjanci znaleźli w vw kilkanaście kart magnetycznych, takich samych jak te, służące do wypłaty pieniędzy z bankomatów, do których przyklejone były karteczki z kodami PIN. Ponadto osoby te posiadały przy sobie kilkanaście tysięcy złotych, które, jak ustalono, wcześniej wypłacono, używając podrobionych kart bankomatowych.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Już teraz wiadomo, że decyzją toruńskiego sądu najbliższe 3 miesiące mężczyźni spędzą w areszcie. Na poczet przyszłej kary śledczy zabezpieczyli samochód wart kilkadziesiąt tysięcy złotych, którym poruszali się sprawcy.

Policjanci ustalili, że przestępczy proceder trwał od marca tego roku i obejmował kujawsko-pomorskie oraz ościenne województwa. Aresztowani bydgoszczanie usłyszeli zarzuty posiadania podrobionych środków płatniczych, za co grozi kara nawet 10 lat więzienia. Śledczy przewidują dalszy rozwój sprawy.

(KWP Bydgoszcz / kl)

Film Okradali konta, używając fałszywych kart

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Okradali konta, używając fałszywych kart (format flv - rozmiar 5.1 MB)

Powrót na górę strony