Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Staramy się pomagać ludziom..."

Data publikacji 12.05.2011

O szczęściu może mówić mieszkaniec Białej Podlaskiej, który będąc wczoraj w Lublinie, zgubił saszetkę. W środku znajdował się portfela a w nim ponad 2,5 tys. złotych, karty bankomatowe, prawo jazdy i dokumenty osobiste. Zgubę znaleźli będący na służbie policyjni wywiadowcy i szybko skontaktowali się z właścicielem, zanim on sam zdążył powiadomić o fakcie Policję. W ciągu godziny 61-latek odebrał na komisariacie swoją własność, nie kryjąc radości.

Wczoraj około godz. 14:30 dwaj funkcjonariusze z wydziału wywiadowczego KMP w Lublinie podczas pełnionej służby, przejeżdżając ulicą Pancerniaków, zauważyli leżącą przy krawężniku czarną saszetkę. Kiedy podnieśli ją z ziemi, okazało się, że nie jest pusta. Wewnątrz znajdował się portfel z kartami bankomatowymi, dokumentami osobistymi oraz pieniędzmi. Po przeliczeniu ustalono, że była to kwota ponad 2,5 tys. złotych.

O ujawnieniu zguby policjanci powiadomili dyżurnego komendy miejskiej. W portfelu znajdowały się dokumenty wystawione na konkretne nazwisko, dlatego nie było problemu, by ustalić numer telefonu do właściciela.

Kiedy policjanci skontaktowali się z 61-letnim mieszkańcem Białej Podlaskiej i oznajmili o znalezieniu jego saszetki, ten nie krył radości i zdziwienia. Jak powiedział mundurowym, próbował sobie przypomnieć, gdzie mógł zgubić swoją własność. Mężczyzna nawet nie zdążył zgłosić tego faktu na Policję, a już jego zguba została odnaleziona.

W ciągu zaledwie godziny policyjni wywiadowcy na VI komisariacie przekazali w obecności dyżurnego cenne znalezisko. Wzruszony i nie posiadający się ze szczęścia mieszkaniec Białej Podlaskiej podziękował policjantom za odnalezienie jego własności. Przyznał, że zgubił saszetkę przez zwykłe roztargnienie, zostawiając ją na dachu samochodu. Dodał też, że za to co uczynili, należy im się znaleźne. Funkcjonariusze stanowczo odmówili, mówiąc, że starają się pomagać ludziom i zrobili to, co do nich należało.

(KWP w Lublinie / ms)
 

Powrót na górę strony