Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny towar o wartości 500 tys. złotych zabezpieczony

Data publikacji 12.05.2011

Lalki, samochody, artykuły piśmiennicze z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych firm o wartości blisko 500 tysięcy złotych zabezpieczyli policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą pruszkowskiej komendy wspólnie z pracownikami Państwowej Inspekcji Higieny w centrum handlowym w Nadarzynie. Osobom wprowadzającym te przedmioty do obrotu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Zabawki oraz artykuły piśmiennicze sprzedawane były w centrum handlowym w Nadarzynie. W ogromnej hali, na kilkudziesięciu półkach, leżały przedmioty z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych firm, lubianych i poszukiwanych zarówno przez dzieci, jak i przez rodziców.

Pruszkowscy policjanci zakwestionowali legalność i oryginalność tych przedmiotów pod kątem wykorzystania zastrzeżonego znaku towarowego. Natomiast towarzyszący im pracownicy PIH sprawdzali przedmioty na podstawie ustawy o systemie oceny zgodności. Jest to akt prawny weryfikujący zabawki według europejskich norm dopuszczenia do obrotu. Wstępnie oceniono, że zabezpieczone przez Policję lalki, samochody i inne akcesoria są niebezpieczne dla najmłodszych.

Ponad 16 tysięcy przedmiotów o łącznej wartości blisko pół miliona złotych obejrzą biegli. Wprowadzającym do obrotu nielegalne towary grozi do 2 lat więzienia.

(KSP / kl)

Powrót na górę strony