Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi i zabezpieczone narkotyki

Data publikacji 12.05.2011

Ponad 5 tysięcy porcji marihuany oraz blisko 40 krzewów konopi indyjskich w zlikwidowanej plantacji zabezpieczyli policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej. W tej sprawie zatrzymano 59-letniego mężczyznę.

12 maja 2011 roku funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej oraz funkcjonariusze Straży Granicznej z Lubania, mając podejrzenie, że na terenie jednej z posesji w miejscowości powiatu lwóweckiego może znajdować się plantacja konopi indyjskich, dokonali jej przeszukania.

W trakcie tych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli w pomieszczeniach piwnicznych duże ilości marihuany oraz rosnące w donicach krzewy konopi. Łącznie zabezpieczono ponad 5 tysięcy porcji marihuany oraz blisko 40 krzewów konopi indyjskich. Rośliny znajdowały się w różnych fazach wzrostu, a w pomieszczeniach znajdowały się urządzenia do wentylacji, nawadniania i oświetlania. W tej sprawie policjanci zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który następnie trafił do policyjnego aresztu. Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd zatrzymany miał narkotyki i gdzie one miały trafić.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy przedmiotem czynu jest ich znaczna ilość, kara ta może wzrosnąć nawet do lat 8. Natomiast za handel środkami odurzającymi grozi do 8, a w przypadku znacznej ilości - nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony