Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukała 60 osób na blisko 200 tys. złotych

Data publikacji 12.05.2011

Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o wyłudzenie kilkudziesięciu kredytów gotówkowych. Sprawczyni, posługując się danymi klientów, oszukała co najmniej 60 osób z terenu całego kraju, powodując straty w wysokości blisko 200 tys. złotych. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 33-letnią mieszkankę Wrocławia, podejrzewaną o wyłudzenie szeregu kredytów gotówkowych. Jak ustalili policjanci sprawczyni, pracująca w jednej z firm pocztowych, do przestępczego procederu wykorzystywała dane osobowe klientów. W celu ich wyłudzenia kobieta fałszowała podpisy kredytobiorców oraz dokumenty niezbędne do podjęcia decyzji kredytowej, tj. zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości zarobków. W ten sposób poszkodowanych zostało co najmniej 60 osób z terenu kraju, a łączne straty to blisko 200 tys. złotych.

Wobec kobiety prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w kwocie 2 tysięcy złotych.

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu / ms)
 

Powrót na górę strony