Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy pobicia

Data publikacji 12.05.2011

Bełchatowscy policjanci zatrzymali dziewięciu pseudokibiców bełchatowskiej drużyny piłkarskiej, w wieku od 16 do 23 lat, podejrzanych o pobicie 33-letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło na terenie jednej z bełchatowskiej restauracji szybkiej obsługi.

Kliku młodych mężczyzn z twarzami zamaskowanymi kominiarkami obstawiło ogródek na zewnątrz restauracji, a trzech z odkrytymi twarzami zaczepiało siedzących przy stolikach gości, pytając o ich miejsce zamieszkania. Jeden z klientów restauracji, 16-letni wychowanek młodzieżowego ośrodka wychowawczego, potwierdził, że jest mieszkańcem Łodzi i kibicem łódzkiej drużyny - wówczas agresorzy usiłowali wyciągnąć chłopaka poza teren ogródka, szarpiąc go i grożąc pobiciem. W obronie wychowanka stanął 33-letni wychowawca. Sam stał się wtedy obiektem ataku. Kilku napastników zaczęło zadawać mu ciosy.

Natychmiastowa reakcja policjantów przerwała atak, a sprawcy rozbiegli się do klatek schodowych pobliskiego bloku mieszkalnego. Stróże prawa szybko złapali dziewięciu mężczyzn, a na korytarzu domu znaleźli porzucone kominiarki. Także przy kilku z zatrzymanych mundurowi zabezpieczyli kominiarki i ochraniacze na zęby.

Trwa ustalanie ról odegranych w pobiciu nauczyciela przez poszczególnych zatrzymanych. Sprawcom grożą kary do trzech lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony