Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrabiał pieniądze

Data publikacji 12.05.2011

Świętokrzyscy kryminalni zatrzymali 17-letniego mieszkańca gminy Stopnica, który podejrzewany jest o fałszowanie i wprowadzanie do obiegu pieniędzy. Za podrabianie środków płatniczych kodeks karny przewiduje karę do 25 lat pozbawiania wolności.

Kilka dni temu do policjantów dotarł sygnał o wprowadzonych do obiegu fałszywych banknotach o nominale 50 złotych. Śledczy niezwłocznie zajęli się sprawą, ustalając cztery osoby mogące mieć związek z tym procederem. Stróże prawa zatrzymali wczoraj 17-latka.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez mężczyznę śledczy zabezpieczyli podrobione banknoty oraz sprzęt komputerowy wykorzystywany do ich fałszowania.

Policjanci ustalili także trzech nieletnich w wieku 14, 15 i 16 lat, którzy banknoty wprowadzali do obiegu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, nabywali oni fałszywe 50-złotowe banknoty za kwotę kilkunastu złotych bądź paczkę papierosów. Następnie fałszywki wprowadzali do obiegu w sklepach spożywczych i kioskach na terenie powiatu buskiego.

Za przestępstwo jakiego dopuścił się 17-latek grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności. Natomiast nieletni, którzy wprowadzali do obrotu fałszywe środki płatnicze, odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

(KWP Kielce / kl)

Powrót na górę strony