Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Siedmiu kibiców odpowie za wtargnięcie na jezdnię, kolejny za naruszenie nietykalności policjanta

Data publikacji 12.05.2011

Warmińsko - mazurscy policjanci interweniowali podczas wyjazdu elbląskich kibiców z Olsztyna. Siedmiu z nich wyskoczyło z samochodów i wybiegło na jezdnię ulicy Sielskiej, aby zatrzymać auto, którym jechali kibice przeciwnej drużyny. Policjanci zatrzymali sprawców wykroczenia. Dodatkowo jeden z nich – 25-letni Przemysław K. był agresywny w stosunku do funkcjonariusza prewencji. Mieszkaniec Elbląga trafił do policyjnego aresztu. Usłyszy zarzut skutkujący karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około 20.00 podczas wyjazdu kibiców elbląskiej drużyny z Olsztyna w pewnym momencie na ul. Sielskiej zatrzymały się dwa auta. Wyskoczyło z nich siedmiu mężczyzn, którzy wbiegli na jezdnię próbując zatrzymać bmw, którym podróżowali kibice olsztyńskiego OKS-u. Po szybkiej interwencji policjantów z Oddziału Prewencji Policji, sprawcy wykroczenia zostali obezwładnieni i wylegitymowani.

Sześciu z nich odpowie przed sądem za zagrożenie w ruchu drogowym, natomiast 25-letni Przemysław K. usłyszy dodatkowo zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej interweniującego wobec niego policjanta i wywieranie przemocą wpływu na czynności służbowe funkcjonariusza. Ten ostatni, mieszkaniec Elbląga, został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Dziś będą wykonywane dalsze czynności procesowe z jego udziałem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że po meczu rozgrywanym pomiędzy drużynami OKS 1945 Olsztyn i Olimpią Elbląg policjanci zatrzymali 18-latka, który na stadionie spalił szalik. Paweł O. trafił do policyjnego aresztu. Nastolatek w trybie przyspieszonym stanie przed sądem.

Do wybryku chuligańskiego doszło podczas drugiej połowy meczu pomiędzy drużynami Stomilu Olsztyn 1945 i Olimpii Elbląg. Zdarzenie zarejestrowały kamery policyjnego ruchomego centrum dowodzenia. Bezpośrednio po meczu kibic został zatrzymany. Paweł O. został przewieziony do olsztyńskiej komendy Policji. W trybie przyspieszonym 18-latek stanie przed sądem. Za zakłócenie porządku podczas meczu sprawcy grozi kara grzywny. Zgodnie z ustawą z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych, w razie ukarania za takie wykroczenie popełnione w związku z masową imprezą sportową, w tym meczem piłki nożnej, sąd orzeka środek karny zakazu wstępu na imprezę masową na okres od 2 do 6 lat.

Policjanci interweniowali także wobec kibica, który zaśmiecał parking. Został on ukarany 500-złotowym mandatem.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony