Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany m.in. za usiłowanie zabójstwa zatrzymany przez CBŚ

Data publikacji 12.05.2011

W ręce policjantów Centralnego Biura Śledczego wpadł 31-latek poszukiwany listem gończym i dwoma Europejskimi Nakazami Aresztowania. Mężczyzna był poszukiwany jako skazany za przestępstwa kryminalne z użyciem przemocy oraz jako podejrzany o usiłowanie zabójstwa przy użyciu niebezpiecznego narzędzia.

Mężczyzna poszukiwany był listem gończym i dwoma Europejskimi Nakazami Aresztowania od 2008 roku. Przez dłuższy czas ukrywał się za granicą, m.in. w Anglii. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 31-latek wrócił do kraju, zmienił tożsamość i przebywa w jednej z miejscowości w okolicach Jeleniej Góry.

Zorganizowano akcję, w której uczestniczyli funkcjonariusze z grupy realizacyjnej CBŚ. Do zatrzymania 31 – letniego mieszkańca województwa mazowieckiego doszło w rejonie jeleniogórskiej starówki. Poszukiwany był kompletnie zaskoczony widokiem policjantów. Mężczyzna trafił już do aresztu śledczego.

Mieszkaniec województwa mazowieckiego poszukiwany był jako skazany za przestępstwa kryminalne z użyciem przemocy oraz jako podejrzany o usiłowanie zabójstwa przy użyciu niebezpiecznego narzędzia w okolicach Piaseczna, w związku z rozrachunkami finansowymi w środowisku przestępczym.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony