Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni pseudokibice z zadymy w Bydgoszczy zatrzymani

Data publikacji 12.05.2011

Policjanci z KWP w Poznaniu zatrzymali w czwartek rano kolejnych sześciu pseudokibiców odpowiedzialnych za burdy podczas piłkarskiego finału Pucharu Polski w Bydgoszczy. Podczas meczu pomiędzy Lechem Poznań i Legią Warszawa grupa chuliganów wtargnęła na płytę boiska i atakowała służby porządkowe.

Policjanci kryminalni z KWP Poznań bez przerwy identyfikują pseudokibiców, którzy 3 maja w wtargnęli na płytę boiska stadionu Zawiszy Bydgoszcz. Doszło do zamieszek podczas finału Pucharu Polski w piłce nożnej pomiędzy Lechem Poznań i Legią Warszawa. W czwartek rano funkcjonariusze powołani do wyjaśnienia udziału poszczególnych osób w tych zamieszkach zatrzymali kolejnych sześciu stadionowych chuliganów. Szef Wielkopolskiej Policji mł. insp. Krzysztof Jarosz podczas czwartkowej konferencji prasowej poinformował, że policjanci znają nazwiska kolejnych 7 osób uczestniczących w zamieszkach w Bydgoszczy, które niebawem zostaną zatrzymane. Komendant powiedział również, że funkcjonariusze specjalnego zespołu zabezpieczyli zdjęcia innych 17 osób i trwa ustalanie ich danych personalnych. Należy się spodziewać, że w ciągu najbliższych dni i te osoby będą zatrzymywane przez policjantów.

Pierwszoplanowi aktorzy spektaklu pseudokibiców zostali zatrzymani przez wielkopolskich policjantów we wtorek. W ręce policjantów wpadło wówczas 13 podejrzanych. Zatrzymane osoby znalazły się w dyspozycji prokuratorów, którzy przyjechali specjalnie do Poznania z Bydgoszczy. Większość z podejrzanych przyznała się do zarzucanych czynów. Dobrowolnie poddali się karom grzywien od 800 do 5.000 zł, karom pozbawienia wolności od 4 miesięcy do 2 lat oraz zakazom stadionowym od 4 do 6 lat. Prokuratorzy nałożyli również na podejrzanych środki zapobiegawcze - dozory policyjne oraz natychmiastowe zakazy wstępu na imprezy sportowe.

(KWP w Poznaniu / mw)

6 kolejnych pseudokibiców zatrzymano w Poznaniu >>

Zatrzymani pseudokibice usłyszeli prokuratorskie zarzuty >>

Powrót na górę strony